24фудбал

ЛШ: Роналдо во друштво на Иско и Бејл ќе го напаѓа АПОЕЛ

Со вечерашните осум предвидени средби ќе се комплетира воведното, прво коло од новата сезона во фудбалската Лига на шампиони.

Лига на Шампиони

Реал Мадрид е апсолутен фаворит во мечот на домашен терен на „Сантијаго Бернабеу“, каде за противник го има кипарски АПОЕЛ.

Веќе се познати и почетните состави за сите вечерашни натпревари кои стартуваат во стандардниот термин од 20 часот и 45 минути, од она што можеме да го проследиме, првата ѕвезда на Реал Мадрид, Португалецот Кристиано Роналдо ќе го предводи нападот на бранителот на европската титула, во друштво на Герет Бејл и Иско.


МАРИБОР – СПАРТАК МОСКВА

 

ЛИВЕРПУЛ – СЕВИЛЈА

 

ФЕЕНОРД – МАНЧЕСТЕР СИТИ

 

ШАХТЈОР – НАПОЛИ

 

ЛАЈПЦИГ – МОНАКО

 

ПОРТО – БЕШИКТАШ

 

ТОТЕНХЕМ – БОРУСИЈА ДОРТМУНД


Извор: uefa.com