24фудбал

Камерите ја уловија реакцијата на Коста по триумфот на Челси над Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Шпанецот делуваше незадоволен од исходот на мечот во Мадрид.

Лига на Шампиони

Челси со гол во самата завршница славеше на гостувањето кај Атлетико Мадрид во второто коло од Лигата на шампионите, но еден мошне интересен детал се врти низ социјалните мрежи.

Диего Коста си замина од Челси и се врати во Атлетико Мадрид, но поради суспензија на шпанскиот клуб за регистрација на фудбалери, тој ќе може да настапува дури од јануари.

Како и да е, камерите ја уловија реакцијата на Диего Коста на трибините по победата на неговиот веке, екс клуб...