24фудбал

Голот на Варди против Тотенхем што вреди да се погледне неколку пати... (ВИДЕО)

Напаѓачот на Лестер постигна спектакуларен погодок.

Англија

Лестер славеше синоќа на домашен терен против Тотенхем со 2-1, а головите за домаќините ги постигнаа Варди и Марез, единствениот гол за гостите беше дело на Кејн.

Водечкиот гол, дело на Варди беше вистинска фудбалска мајсторија, го лобуваше еден од најдобрите голмани во Премиерлигата, Лорис од позиција од која тешко се постигнува гол на таков начин...