24фудбал

Асистенцијата на Меси до Алба за која сите зборуваат (ВИДЕО)

Нов магичен потег на првата ѕвезда на Барселона.

Шпанија

Барселона синоќа ја совлада Селта пред своја публика со убедливи 5-0 во реванш мечот од осминафиналната рунда во Купот на Шпанија, со што избори место во четвртфиналето.

Лионел Меси постигна два гола во победата на својот тим, а притоа асистираше и во голот на Алба за 3-0 по двата погодоци кои ги постигна.

За оваа асистенција сите зборуваат...