24фудбал

Фановите на Сандерленд помислија дека не може полошо, па им се случи навивач на Њукасл да прослави во стилот на Алан Ширер (ВИДЕО)

Сандерленд е очаен, а очајни се дури и неговите навивачи.

Англија

Сандерленд е очаен, не само што испадна од најсилниот англиски фудбалски шампионат, Премиерлигата, на прагот е да испадне дури и од Чемпионшиплигата, каде во моментов е закован на дното од табелата во оваа конкуренција.

И додека фановите на Сандерленд помислија дека полошо од тоа не може, им се случи навивач на Њукасл, со дрес на тој клуб да победи на наградната игра на полувремето од средбата против Престон, каде Сандерленд пред своја публика загуби со 0-2, да прослави во стилот на Алан Ширер, а воедно да направи и „жртва“ еден од стјуардите, протнувајќи му ја топката низ нозете...