24фудбал

Суарез постигна нереален гол за Гетафе од слободен удар (ВИДЕО)

Гетафе стигна до значајна победа викендов благодарение на спектакуларен гол од слободен удар.

Шпанија

Гетафе славеше минимално на домашен терен против Еспањол на свој терен во редовното коло од шпанската Примера.

Единствениот гол на средбата беше дело на Дамиан Суарез, Уругваецот кој во 53. минута постигна гол од слободен удар за кој долго ќе се зборува...