24фудбал

Официјални состави: Полска и Сенегал го затвараат првото коло од групната фаза на СП

Полска и Сенегал го заокружуваат првото коло од групната фаза на Светското првенство во Русија.

Лига на Шампиони

Полска и Сенегал се последните две селекции кои ќе ги видиме по прв пат на Светското првенство, со нивниот меч завршува првото коло од групната фаза на Мундијалот.

Еве ги стартните состави на двете селекции со кој ќе го почнат мечот: