24фудбал

Загреб збесна кога Супер Марио го даде победничкиот гол! (ВИДЕО)

Со гол на Манџукиќ во судиските продолженија Хрватска со 2-1 ја победи Англија и се пласираше во финалето. Цела Хрватска гори, ова е историски успех за оваа нација.

СП 2018

Погледнете на плоштадот во Загреб се прослави победничкиот гол на Марио Манџукиќ: