24фудбал

Пјаниќ е на цена, ПСЖ и Манчестер Сити тропаат на вратата на Јувентус

Играчот од средниот ред на Јувентус, Миралем Пјаниќ е мета на најбогатите европски екипи, ПСЖ и Манчестер Сити кои нудат богатство за да го донесат фудбалерот.

Италија

Последната шпекулација вели дека ПСЖ нуди 30 милиони евра плус Адриен Рабио кој важи за еден од најперспективните играчи од средниот ред.

А Манчестер Сити е подготвен да оди и до понуда од 100 милиони евра за да го донесе Пјаниќ.

Босанскиот фудбалер е на цена, и се прогнозира дека Јувентус нема да одолее на богатите понуди и ќе го продаде Пјаниќ