24фудбал

Денеска сите зборуваат за голот на Жервињо! (ВИДЕО)

Жервињо постигна фантастичен погодок за Парма во победата против Каљари, го претрча целиот терен, ја помина половина екипа на противиникот и даде гол.

Италија

Погледнете го погодокот на Жервињо кој денеска е хит на социјалните мрежи: