24фудбал

Познати се термините за осминафиналните дуели во ЛШ

По денешната ждрепка за осминафиналните дуели од Лигата на шампионите, одредени се и термините за одигрувањето на натпреварите.

Лига на Шампиони

Денеска во Нион беше извршена ждрепката за осминафиналните натпревари во Лигата на шампионите, а еве го и распоредот.

Вторник 12. февруари

Манчестер јунајтед - ПСЖ

Рома - Порто

Среда 13. февруари

Тотнем - Борусија Дортмунд 

Ајакс - Реал Мадрид

Вторник 19. февруари

Лион - Барселона

Ливерпул - Баерн Минхен

Среда 20. февруари 

Шалке - Манчестер Сити

Атлетико Мадрид - Јувентус


Реванши


Вторник 5. март

Борусија Дортмунд - Тотнем

Реал Мадрид - Ајакс

Среда 6. март

ПСЖ - Манчестер јунајтед

Порто - Рома

Вторник 12. март

Манчестер Сити - Шалке

Јувентус - Атлетико Мадрид

Среда 13. март

Барселона - Лион 

Баерн Минхен - Ливерпул