24фудбал

Нант го одложи следниот натпревар поради исчезнувањето на Сала

Нант утре нема да го игра предвидениот натпревар од Купот на Франција поради ситуацијата со Емилијано Сала од кого се уште нема трага.

Франција

Емилијано Сала требаше да биде најскапото засилување за Карфид откако Премиерлигашот на Нант му плати 15 милиони фунти за Аргентинецот.

Но ноќеска исчезна малиот авион во кој леташе Сала од Нант кон Кардиф.

Авионот се уште не е пронајден а веќе помина речиси цел ден од неговото исчезнување, се стравува за најлошото иако постои надеж за среќен крај.

Поради случувањата со Сала, Нант го одложи утрешниот куп натпревар против Саноа.