24фудбал

Пеналот кој го доби Барселона не бил прегледан од ВАР поради технички причини! (ВИДЕО)

Барселона убедливо со 5-1 го победи Лион и се пласираше во четвртфиналето од Лигата на шампионите, но голем прав крена пеналот кој го добија каталонците.

Лига на Шампиони

Иако на повторените снимки јасно се гледа дека Суарез го гази противничкиот играч и паѓа како тој да е удрен, одлуката за пеналот не беше променета.

Утринава излезе информација дека поради технички причини ситуацијата за пеналот не можела да биде прегледана од ВАР!