24фудбал

Фудбалерите на Рома вечерва ќе носат специјален амблем на дресот во чест на Де Роси (ВИДЕО)

Вечерва на Олимпико ќе има многу емоции, Даниеле Де Роси за последен пат ќе игра во дресот на Рмоа.

Италија

Со почеток од 20:30 часот, Рома ја пречекува Парма во меч од последното коло во Серија А.

Иако Рома се уште има шанси за топ четири, иако тие се реално мали, натпреварот ќе биде во знак на Даниеле Де Роси, легендата го игра последниот меч за римскиот клуб.

Поради тоа, играчите на дресовите ќе носат посебен амблем во чест на Де Роси.