24фудбал

Официјално: Јаховиќ потпиша за Јени Малатијаспор (ФОТО)

Македонскиот напаѓач, Адис Јаховиќ од следната сезона ќе го носи дресот на Јени Малатијаспор со кој денеска потпиша договор.

Македонија

Јаховиќ стави потпис на двегодишен договор со опција за продолжување на уште една година.

Јени Малатијаспор е амбициозен клуб кој во новата сезона ќе настапува и во Лига Европа.