24фудбал

Комична ситуација во Белград: Мегваер заборави дека е капитен (ВИДЕО)

Пред почетокот на мечот меѓу Партизан и Манчестер јунајтед се случи еден комичен момент, Хери Мегваер заборави дека ја носи капитенската лента.

Лига Европа

Кога требаше судијата да фрла паричка и да одреди кој прв ќе ја има топката, немаше капитен на Манчестер јунајтед. Мегваер заборавил дека ја носи капитенската лента, па судијата мораше да викне по него за тој да дојде.