24фудбал

БетАдриа викенд типови: Јуве ги добил последните осум натпревари против Милан

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria викенд типови.

Останато

Во последните пет мечеви меѓу Саутемптон и Евертон во сите англиски натпреварувања и двата тима постигнувале гол. Тие ќе играат повторно во сабота во Премиерлигата и коефициентот на BetAdria.com за двата тима да постигнат гол е 1,63.

Баерн Минхен и Борусија Дортмунд заедно постигнале 39 голови на последните девет „Дер Класикер“ во сите германски натпреварувања. Тие повторно ќе играат во сабота во Бундеслигата и коефициентот на BetAdria.com за повеќе од 3,5 голови е 2,00.

Атлетик Билбао и Леванте ќе се сретнат во недела во шпанската Ла Лига и на пет од последните шест и осум од последните десет мечеви меѓу овие екипи биле постигнувани три или повеќе голови. Коефициентот на BetAdria.com за повеќе од 2,5 голови на овој меч е 1,90.

Во седум од последните десет натпревари меѓу Монпелје и Тулуз во француската Лига 1, двата тима не постигнувале гол. Тие се среќаваат повторно во недела и коефициентот на BetAdria.com за двата тима да не постигнат гол е 1,84.

Јувентус ќе го пречека Милан во недела навечер во едно од најголемите дербија во Италија. Јувентус победил на последните осум натпревари против росонерите во сите натпреварувања со гол разлика 18-4. Коефициентот на BetAdria.com за повторно да победат во Серија А со два или повеќе голови разлика (Хендикеп 0:1) e 2.22.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com.