24фудбал

Еве зошто ВАР не досуди пенал за Манчестер Сити (ВИДЕО)

Пред првиот гол на Ливерпул во дербито со Манчестер Сити имаше спорна ситуација во шеснаесетникот на домаќините.

Англија

Манчестер Сити беа бесни зошто судијата не покажа пенал по игра со рака на Александер Арнолд, во следната акција Ливерпул даде гол. 

Целата ситуација беше прегледана од ВАР но одлуката остана непроменета, Манчестер Сити не доби пенал, Ливерпул поведе со 1-0.

Моментот кој од многумина остана неприметен е дека најпрво играње со рака имаше од Бернардо Силва. Фудбалерот на Сити со рака ја удри топката пред таа да го удри Арнолд.