24фудбал

По поразот од Ливерпул, Меси му се јавил на Нејмар: Врати се во Барса, јас ќе си одам за две години, па ти ќе бидеш главен

Според пишувањата на медиумите, Лео Меси му се јавил на Нејмар по срамниот пораз од 4-0 против Ливерпул и елиминацијата во Лигата на шампионите, Аргентинецот го молел Бразилецот да се врати на Камп Ноу.

Шпанија

Изминатово лето чесо се пишуваше за враќање на Нејмар на Камп Ноу, Бразилецот изрази желба одново да го облече дресот на „каталонците“, но ПСЖ побара многу пари, Барса немаше финансии, па зделката не се реализираше.

Медиумите сега пренесуваат дека главен иницијатор бил Лео Меси. Аргентинецот по срамниот поразот од 4-0 против Ливерпул и елиминацијата во Лигата на шампионите му се јавил на Нејмар.

„Само заедно можеме да ја освоиме Лигата на шампиони, сакам да се вратиш. За две години јас ќе заминам и ти ќе го превземеш моето место“ - му порачал Лео Меси на Нејмар.