24фудбал

БетАдриа викенд типови: Јувентус победил на последните шест меча против Лацио во Рим

Пред секој викенд BetAdria.com ви дава совети за најдобрите фудбалски мечеви што ќе се играат и ви нуди одлични коефициенти за тие натпревари во BetAdria викенд типови.

Останато

РБ Лајпциг и Хофенхајм ќе се сретнат во германската Бундеслига во сабота. На пет од последните шест лига средби и двата тима постигнувале гол. Коефициентот на BetAdria.com за и двата тима да постигнат гол на овој меч е 1,55.

Леванте и Валенсија ќе го играат Дерби Валенсиано во сабота во шпанската Ла Лига. Леванте не загубил на ниту еден од последните шест лига меча против нивниот градски ривал (четири победи, две нерешени) од 2011. Коефициентот на BetAdria.com за Леванте да не загуби повторно (1Х) е 1,58.

Јувентус е на второто место во италијанската Серија А а Лацио е трет. Тие се среќаваат сабота навечер во Рим каде Јувентус победил на последните шест мечеви против римскиот клуб во сите натпреварувања. Коефициентот на BetAdria.com за Јувентус повторно да победи (Draw No Bet - 2) е 1,73.

Њукасл победи на последните два домашни меча во Премиерлигата против Саутемптон (3-1, 3-0) и од 1997 година имаат загубено само еден домашен лига меч против светците (десет победи, три нерешени и еден пораз). Тие ќе играат повторно во недела и коефициентот на BetAdria.com за Њукасл да победи на мечот (Draw No Bet - 1) e 1.88.

Марсеј и Бордо ќе го играат нивното дерби во француската Лига 1 во недела навечер. Во последните девет лига мечеви меѓу овие клубови никогаш немало три или повеќе постигнати голови. Коефициентот на BetAdria.com за помалку од 2,5 голови во недела е 1,89.

BetAdria.com Ви нуди одлични коефициенти и голем број на различни обложувања за секој натпревар. Уживај во фудбалот и прави пари со BetAdria.com.