24фудбал

Реал Мадрид против Манчестер Сити во осминафиналето од Лигата на шампионите

Реал Мадрид - Манчестер Сити е мега пресметката во осминафиналето од Лигата на шампионите, Елиф Елмас и Наполи ќе и се спротивстават на Барселона.

Лига на Шампиони

Денеска беше извршена ждрепката за осминафиналните натпревари од Лигата на шампионите.

Пеп Гвардиола со Манчестер Сити ќе игра против неговиот стар ривал Реал Мадрид. 

Елиф Елмас и Наполи се среќаваат со Барселона. Интересна ќе биде и пресметката меѓу бранителот на трофејот Ливерпул и Атлетико Мадрид.

Дерби дуел е и тој меѓу Челси и Баерн Минхен, а Жозе Мурињо и Тотнем го добија Лајпциг.

Осминафинале ЛШ:

Борусија Дортмунд - ПСЖ

Реал Мадрид - Манчестер Сити

Аталанта - Валенсија

Атлетико Мадрид - Ливерпул 

Челси - Баерн Минхен

Лион - Јувентус

Тотнем - Лајпциг

Наполи - Барселона