24фудбал

Моментот кога Пеп Гвардиола дозна дека е укината казната на Сити (ФОТО)

Пеп Гвардиола заедно со својот стручен штаб чекаа соопштение за одлуката на Судот за спортска арбитража, изразот на неговото лице го покажува задоволството од пресудата.

Англија

Финансискиот фер плеј очигледно важи само за помалите клубови. Оние кои имаат пари поминуваат лесно. Таков е примерот со Манчестер Сити откако Судот за спортска арбитража во Лозана им ја укина забраната за настап во Лигата на шампионите.

Пеп Гвардиола со селфи го одбележа моментот на дознавање на позитивната одлука за нив.