24фудбал

Официјални состави: ПСЖ со Нејмар и Икарди ќе ја нападне Аталанта, Мбапе е на клупата (ФОТО)

Килијан Мбапе сепак нема да го стартува мечот со Аталанта, тој е на клупата, а офанзивното трио на Тухел е Нејмар, Икарди и Сарабиа.

Лига на Шампиони

Познати се составите на Аталанта и ПСЖ за вечерашниот меч. 

Гасперини ќе почне со: Спортиело, Толои, Калдара, Џимшити, Хатебур, Де Рон, Фреулер, Госенс, Пашалиќ, Гомез и Запата.

Тухел се одлучи за: Навас, Кимпембе, Тијаго Силва, Керер, Бернат, Гује, Маркинњос, Ерера, Нејмар, Икарди и Сарабиа.