24фудбал

Извлечени двојките за осминафиналето од Купот на Македонија, Академија Пандев ќе го пречека Вардар, Работнички оди во Струга

Денеска беа извлечени двојките за осминафиналето од Купот на Македонија, три прволигашки дуели ќе бидат на програмата.

Македонија

Академија Пандев ќе го пречека Вардар, Работнички ќе гостува кај Струга Трим Лум, а Ренова ќе игра со Пелистер.

Шкендија за влез во четвртфиналето ќе треба да го помине Гостивар, Шкупи ќе го пречека Кит Го, Силекс му гостува на Кожуф, Бргалница игра со Беласица, а Македонија Ѓорче Петров против Каменица Саса.

Натпреварите се играат на 21. октомври. Поради пандемијата на коронавирус нема да има реванши, се игра само еден меч.

1/8 финални парови во Купот на Македонија:

Академија Пандев - Вардар 

Македонија Ѓ.П. - Каменица Саса

Шкендија - Гостивар 

Шкупи - Кит Го

Кожуф - Силекс 

Струга Трим Љум - Работнички

Брегалница - Беласица

Ренова - Пелистер


Фото: ФК Вардар