24фудбал

Џенова ги соопшти имињата на фудбалерите кои се позитивни на ковид-19

Џенова има 11 фудбалери заразени од коронавирус и четворица членови на стручниот штаб, клубот денеска ги соопшти имињата на позитивните играчи на ковид-19.

Италија

Најважно за нас е што меѓу позитивните на коронавирус не е нашиот капитен, Горан Пандев.

Џенова преку соопштение ги откри имињата на 11. играчи кои се позитивни на ковид-19, тие се: Франческо Касата, Лукас Лерагер, Федерико Маркети, Филипо Мелегодни, Лука Пелегрини, Матиа Перин, Марко Пјаца, Иван Радовановиќ, Ласе Шоне, Давиде Запакоста и Валон Бехрами.

Маркети, Лерагер, Мелагони, Пелегрини, Пјаца, Радовановиќ, Запакоста и Бехрами играа против Наполи.

Наполи денеска соопшти дека на првото тестирање сите негови членови се негативни на ковид-19.